תאריך ושעה
 


מונה:מאוד מפתה בשבת, שקוראים בה את שתי הפרשות : אחרי מות- קדושים, לעסוק במות הקדושים. הן במות שני בני אהרן בקרבתם והן באלו המכונים קדשים בין שני ימי הזיכרון.

פרשת קדשים מתחילה : "דַּבֵּר אֶל-כָּל-עֲדַת בְּנֵי-יִשְׂרָאֵל, וְאָמַרְתָּ אֲלֵהֶם--קְדֹשִׁים תִּהְיוּ:  כִּי קָדוֹשׁ, אֲנִי יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם.
יש הטוענים כי מהפסוק הזה, דרשו חז"לינו את "קידוש ה' " !

לטעמי, זו אחת הטעויות היותר מזיקות  שהביאו לעולם.
הרצון  לגרום לבני האדם לקיים את מצוות האלוהים בכל  תנאי עד כדי הקרבת הנפש, בעיני היא  כמו להתאבד !
התאבדות היא דבר כל כך נורא, גם בעיני חז"ל , דבר שהביאם להפחיד את הרוצים להתאבד,  בקבורתם מחוץ לגדר.
מקובלים עלי דבריו של הרב יצחק ניסנבוים (על שמו קיבוץ בארות יצחק), שטבע את המונח החשוב "קידוש החיים".  מונח זה מתכתב ומשלים את הכלל ש – "כל המציל נפש אחת מישראל , כאילו הציל עולם ומלואו".
הרב ניסנבוים, נרצח בגטו ורשה בימים הנוראים של השואה.
 
עברנו את שני ימי הזיכרון שיש שהציעו לקרוא להם "עשרת ימי תשועה" !
משום מה לתפילות  "יזכור"  ו – "אל מלא רחמים", נכנס המונח שהנופלים במערכות ישראל ואלה שנרצחו בארץ ובימי השואה,נפלו ונרצחו "על קידוש ה" !
הנרצחים, , בין אם האמינו בה', ובין אם לאו, נרצחו כי היו יהודים ולא בטוח שהם ידעו בכלל מה פשר המושג "קידוש ה' "  ועוד במותם !  הרב ניסנבוים הוא הראיה שדווקא היה חשוב לו לקדש את ה' בחיים ולא במוות.
גם הנופלים במערכות ישראל, לא חשבו שהם יוצאים למשימת חייהם כדי "למות על קידוש ה' " !

להזכירנו, הארגונים הראשונים בעת החדשה – "השומר" ו – "ההגנה" כשמם כן הם. הם הוקמו כדי לשמור ולהגן על היהודים בארץ ישראל מפני הרוצחים הערבים !  הארגונים שפרשו מההגנה – "האצ"ל "  ו – "הלח"י ", פרשו על רקע ההבלגה והמלחמה לסיום המנדט הבריטי בארץ ישראל כדי להקים את מדינת ישראל.  לוחמי צבא ההגנה לישראל שנוסד על בסיס המחתרות הנ"ל, נלחמו למען הקמת מדינת ישראל ומאז כעת חיה, כבר 70 שנה, נלחמים בערבים הרוצים להכחידנו  מארץ ישראל ומעל פני האדמה בכלל.

מאז הקמת המדינה יוצאים הלוחמים להגן על המולדת. אף אחד מהלוחמים לא יעוצא לקרב כדי למות ובודאי לא עוברת בראשו ששום מחשבה שהוא יוצא למות על קידוש ה' !

והכי חשוב. היושב במרומים , זה שעל פי אמונת רוב בני האדם בעולם, ברא את האדם, לא חשב ולא תכנן שאיש מבני האדם צריך למות על משהו שנדמה למישהו שיש בו איזה שהיא קדושת האל. קידוש ה' הוא רק בחיים וביצירה שהיא המשך הבריאה ולא במוות.

הגיע העת למחוק מהתרבות היהודית ומהעולם בכלל את קדושת המוות.

שנזכה , בעזרת האל, לחיים טובים על פני האדמה.


לייבסיטי - בניית אתרים