תאריך ושעה
 


מונה:

כ"ט בנובמבר  1947 אז ועתה 2012

היום לפני 65 שנה למניינם, 29.11.1947 = י"ז בכסלו התש"ח התקבלה באו"ם החלטה על חלוקת הארץ . האו"ם החליט אז על "שתי מדינות לשני עמים". עם ישראל יצא לרחובות בשירה ובריקודים. הערבים יצאו למלחמה על היהודים. היהודים המשיכו להקים ישובים ולהגן על הישובים הצעירים שזה עתה קמו. הערבים יצאו לפרוע ולרצוח ולהטמין מארבים לשיירות שהובילו אל הישובים הנצורים.

אחרי חצי שנה של קרבות וקורבנות, חרף התנגדות מדינות רבות ובראשן נשיא ארה"ב טרומן, בן גוריון היה מנהיג אמיץ שהכריז על הקמת המדינה היהודית בארץ ישראל.

וכך קרא בן-גוריון מתוך מגילת ההכרזה על הקמת מדינת ישראל
"בארץ-ישראל קם העם היהודי, בה עוצבה דמותו הרוחנית, הדתית והמדינית, בה חי חיי קוממיות ממלכתית, בה יצר נכסי תרבות לאומיים וכלל-אנושיים והוריש לעולם כולו את ספר הספרים הנצחי...
ב-29 בנובמבר 1947 קיבלה עצרת האומות המאוחדות החלטה המחייבת הקמת מדינה יהודית בארץ-ישראל; העצרת תבעה מאת תושבי ארץ-ישראל לאחוז בעצמם בכל הצעדים הנדרשים מצדם הם לביצוע ההחלטה. הכרה זו של האומות המאוחדות בזכות העם היהודי להקים את מדינתו אינה ניתנת להפקעה.
זוהי זכותו הטבעית של העם היהודי להיות ככל עם ועם עומד ברשות עצמו במדינתו הריבונית.
לפיכך נתכנסנו, אנו חברי מועצת העם, נציגי הישוב העברי והתנועה הציונית, ביום סיום המנדט הבריטי על ארץ-ישראל, ובתוקף זכותנו הטבעית וההיסטורית ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, היא מדינת ישראל."

לצערנו בתוך המעשה הגדול של הכרזת העצמאות נעשתה גם טעות. הטעות שנעשתה הייתה אזכור החלטת האו"ם וההסתמכות עליה. וכי ללא החלטת האו"ם לא היינו זכאים להכריז על מדינה?

ראוי היה לבסס את הקמת המדינה רק על הרישה של המגילה : " בארץ-ישראל קם העם היהודי, בה עוצבה דמותו הרוחנית, הדתית והמדינית, בה חי חיי קוממיות ממלכתית, בה יצר נכסי תרבות לאומיים וכלל-אנושיים והוריש לעולם כולו את ספר הספרים הנצחי"... ועל "זכותנו הטבעית וההיסטורית ". יותר מאוחר כנראה שבן-גוריון קצת התפקח והשתפר ולאחר כמה החלטות של האו"ם הוא אמר "או"ם שמום"!

עוד יש לזקוף לזכותו של בן גוריון, שלא קבע במגילת העצמאות את גבולות המדינה. יען כי ישראל היא המקום היחיד בעולם שאין חפיפה בין גבולות הארץ לגבולות המדינה, אין חפיפה בין ארץ ישראל למדינת ישראל.

אלא שהיום מנסים אויבינו לאמץ את אותו רעיון וללכת לאו"ם כדי לקבל הכרה "ועל סמך החלטת האו"ם, להכריז על הקמת מדינה פלשתינאית בארץ ישראל."

וזאת יש לזכור ולהזכיר. מאז ימי שלטון המכבים ועד הכרזת המדינה לא הייתה בארץ ישראל שום מדינה ריבונית אלא שלטון של אימפריות זרות.

גם בתום הקרבות ב – 1949 לא נקבעו גבולות אלא הסכמי שביתת הנשק. ובכל מקרה למי ששכח, גם בשטחי יהודה ושומרון שם שלטה מאז 1948 הממלכה ההאשמית הירדנית, לא הוקמה מדינה פלשתינאית והתושבים הערבים גם לא פנו לא לירדן ולא לאו"ם כדי שיכיר ויקים מדינה פלשתינאית.

רק חבל שמאז 1967 לא השכלנו להכריז שבין הים לירדן יש רק מדינה יהודית אחת עבור כל היהודים שבעולם. והערבים כמו היהודים בגולה הם ברי זכויות אזרחיות אבל לא בעלי זכויות לאומיות להקים מדינה נוספת בארץ ישראל.

וכמאמר המשורר: "ולמרות הבלאגן אנחנו כאן, אנחנו כאן"

 

לייבסיטי - בניית אתרים